Box Office: Hulk już nie taki niesamowity

2008-06-23 16:59:01 - Woland - źródło: SuperHeroHype

picture
Druga odsłona tournee obrazu "The Incredible Hulk" po salach amerykańskich kin za nami. Jakie wyniki odnotował najnowszy obraz o Zielonym?

Podczas drugiego weekendu wyświetlania, film w reżyserii Louisa Leterriera nie obronił się przed znaczną stratą zysków i stracił aż 61% widzów w stosunku do ubiegłego tygodnia (to zaledwie o 9% mniej niż wersja z 2003 roku, ale i tak wpływy drugiego weekendu są większe). Na konto ekranizacji komiksu wpłynęło 21,5 miliona dolarów, dając mu trzecie miejsce w rankingu box office.
Po dziesięciu dniach od premiery w USA film z Edwardem Nortonem zgromadził 96,4 miliona dolarów. W analogicznym czasie "Hulk" Anga Lee miał prawie 100,6 miliona dolarów. Jak na razie obie produkcje idą niemalże łeb w łeb. Kolejne spadki pokażą, kto wygra w tym wyścigu potworów.

Na rynku światowym przygody Hulka przyciągnęły do kin prawie o jedną trzecią mniej niż w porzedni weekend. Widzowie w 4700 lokalizacjach z 50 państw pozostawili w kasach kin 23,4 miliona dolarów. Oznacza to, że zyski poza granicami USA wzrosły do 63,3 miliona dolarów. Łącznie na całym świecie "The Incredible Hulk" zarobił już 159,8 miliona dolarów.
  • Dodaj do:
  • wykop.pl