Poznaliśmy program 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (MFKiG 2019)

2019-09-20 06:58:04 - - źródło: komiksfestiwal.com

picture
Już za tydzień w Łodzi odbędzie się kolejna edycja MFKiG. Jubileuszowa edycja odbędzie się w nowej lokalizacji, w hali Expo-Łódź przy ulicy Politechniki 4. W programie jak zwykle spotkania z polskimi i zagranicznymi artystami, strefa autografów, warsztaty, panele dyskusyjne, prelekcje i konkursy.


Pełny program festiwalu znajdziecie tutaj.

Piątek to dzień pozbawiony atrakcji, zgodnie z programem jedynie o 17:00 w budynku EC1 odbędzie się wernisaż festiwalowej wystaw.

Sobota za to wypełniona jest wydarzeniami. W Auli odbędą się spotkania z takimi artystami jak: Marcelo D'Salete, Boulet, Rafał Skarżycki i Tomasz Leśniak, Cyril Pedrosa, Przemysław Truściński, klasykami polskiego komiksu (m.in. Rosiński, Kasprzak, Baranowski), Kasia Niemczyk i Marianna Strychowska. Końcem dnia w Auli rozdane zostaną Misie a potem nagrody festiwalowe. W Sali A o 11 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem z wydawnictwa Egmont, być może uda się poznać część planów wydawcy na przyszły rok. Potem m.in. spotkania z twórcami inspirowanymi twórczością Janusza Christy, potem z autorami takich serii jak Plemię Sów, Bradl, Rita i Anastazja. Warto też zerknąć na spotkanie dotyczące crowdfundingu jako formy zbiórki funduszy na wydanie komiksu. W Sali B m.in. spotkanie z twórcami antologii o Tajfunie, panel dyskusyjny "Dziewczyny i ziny", spotkanie z twórcami polskich superbohaterskich komiksów. Sala C poświęcona zostanie w całości prelekcjom i panelom dyskusyjnym od United States of Komiks. CAły czas dostępna też będzie strefa autografów, organizowane będą konkury, warsztaty i turnieje gier.

W niedzielę w auli A spotkania z kolejnymi twórcami, a wśród nich m.in. : John Layman, Mic McMahon, John Higgins, Grażyna i Zbigniew Kasprzakowie, Grzegorz Rośiński i twócy z Portugalii. W Sali A spotkania m.in. z Łukaszem Kowalczukiem, Edytą Bystroń, Krzysztofem Gawronkiewiczem, Marcinem Podolcem, Rafałem Szłapą, Unką Odyą, Jackiem Kuziemskim. W sali B spotkanie m.in. z twórcami zina Doom Pipe i autorami komiksu Paneuropa vs Pandemonium. Sala C to w całości Manga Corner. W Sali Winsor & Newton m.in. panele dotyczące Gwiezdnych Wojen. Niedziela to ciąg dalszy strefy autografów, konkursów, warsztatów i gier. 

Przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą wystawy, w tym najważniejsza i największa Sztuka DC. Świt Superbohaterów. 

Jest to tylko jednak jedynie wycinek całego programu, cały znajdziecie na stronie festiwalu. Bilety na wydarzenie kupicie na bilety.ec1lodz.pl


  • Dodaj do:
  • wykop.pl