Zapowiedź New X-Men tom 3 i Old Guard tom 1

2020-10-19 16:59:23 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Mucha Comics FB

picture
Wydawnictwo Mucha Comics na 28 października zaplanowało premierę trzeciego tomu serii New X-Men oraz pierwszego tomu serii Old Guard. Stara Gwardia, na podstawie którego powstał film na Netflix. Przedstawiamy przykładowe plansze oraz informacje o wydaniu z obu zapowiedzi.


Drużyna X-Men została założona przez genialnego telepatę profesora Charlesa Xaviera. Jej członkowie przysięgali chronić świat, choć jego mieszkańcy boją się ich i nienawidzą. W prowadzonym przez Xaviera Instytucie Nauk Wyższych już wkrótce dojdzie do niezwykłych wydarzeń. Xorn, jeden z najnowszych członków X-Men, został wybrany do prowadzenia specjalnych zajęć dla trudniejszych uczniów instytutu. Jednym z nich jest Quentin Quire, telepata poziomu omega. Gdy chłopak dowiaduje się, że został adoptowany, uznaje, że nikmu nie może już ufać. Moc Quentina rośnie w zastraszającym tempie wraz z rosnącym uzależnieniem od narkotyku o nazwie Kop. Czy X-Men poradzą sobie ze zbuntowanym nastolatkiem i jego zwolennikami? Jedno jest pewne – poleje się krew.

Wolverine, najbardziej niebezpieczny mutant na świecie, niewiele wie o swojej przeszłości. Dawno temu w wyniku eksperymentów tajnej organizacji, której celem było przekształcenie mutantów w posłusznych superżołnierzy, został Bronią X. To właśnie wtedy jego kości powleczono niezniszczalnym adamantium. Gdy w jego życiu pojawia się tajemniczy Fantomex, który twierdzi, że jego również poddano eksperymentom, przez które stał się Bronią XIII, uruchomiony zostaje ciąg wydarzeń, w wyniku których Wolverine, Fantomex oraz Cyclops wyruszają do miejsca, w którym Wolverine dowie się więcej o swojej przeszłości.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w New X-Men #134-145.

New X-Men tom 3 Bunt w Instytucie Xaviera

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Frank Quitely, Phil Jimenez, Chris Bachalo, Keron Grant
Data wydania: 28 Październik 2020
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180x275 mm
Stron: 304
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-66589-18-6Oto baśń o krwi i pociskach.
Opowieść o czasie, starości i stuleciach.
Ale też przyjaźni, miłości i żalu.
Opowieść o dwóch kobietach i trzech mężczyznach, którzy nie mogą umrzeć.
Z reguły.
Nazywają się Andy, Nicky, Joe, Booker i Nile.
Są żołnierzami, a ich zmagania trwają od tysiącleci i zdają się nie mieć końca. Byli już wszędzie, widzieli wszystko i walczyli w każdej wojnie. Nigdy nie pozostawali zbyt długo w jednym miejscu, żyjąc od jednej misji do następnej.
Jednak dziś trudniej ukryć się w cieniu i wieczni wojownicy przekonają się, że utrzymanie ich istnienia w tajemnicy nie jest już możliwe.
Nie chcielibyście jednak stać na ich drodze, gdy ta tajemnica zostanie ujawniona...

Uhonorowany nagrodą Eisnera scenarzysta GREG RUCKA (Stumptown, Black Magick - Czarna magia, Wonder Woman) oraz uznany przez krytykę artysta LEANDRO FERNÁNDEZ (Punisher: MAX) wspólnie przedstawiają opowieść o starych żołnierzach, którzy, choć nigdy nie umierają, nie zostawiają swoich wiernych towarzyszy na polu bitwy.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach THE OLD GUARD #1–5.

Teraz również jako film na NETFLIX!

The Old Guard. Stara Gwardia tom 1 Otwarcie ognia

Scenariusz: Greg Rucka
Rysunki: Leandro Fernandez
Okładka: Leandro Fernandez
Data wydania: 28 Październik 2020
Tłumaczenie: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Format: 180x275 mm
Stron: 184 Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-66589-20-9  • Dodaj do:
  • wykop.pl