MarWWWel


Globalna Wioska pełna jest najróżniejszej treści stron. Wśród nich są też te zajmujące się szeroko rozumianą tematyką komiksową. Gdy już przejrzycie całą zawartość Avalonu warto poszerzyć horyzont. Aby Wam to ułatwić co tydzień, pod szyldem MarWWWel prezentujemy Wam jedną stronę internetową, komiks online oraz blog. We wszystkich trzech kategoriach nie ograniczamy się jedynie do Marvela, więc każdy powinien znalezć coś dla siebie.


MarWWWel kliknięcie #22: Paul Cornell, Covered, I Draw Girls

Tym razem będzie nietypowo: wszystkie trzy polecane serwisy działają w oparciu o blogi. Unikniemy jednak monotonii, bo ewolucja blogów sprawiła, że są teraz wykorzystywane do przeróżnych celów.

MarWWWel kliknięcie #21: Tanuki, Bad Guy High i Neil Gaiman

Dzisiaj w MarWWWel odwiedzimy pewnego mistrza, wpadniemy do Japonii, a na koniec zdrowo się pośmiejemy.

MarWWWel kliknięcie #20: ComiX-Fan, Dilbert i Word Balloon

W tym odcinku MarWWWela: sentymentalny powrót do przeszłości, najlepszy biurowy komiks i coś do posłuchania.

MarWWWel kliknięcie #19: CBR, NY Times, Kamil Śmiałkowski

Czołowy komiksowy portal; komiksowa twarz popularnej gazety oraz kolejny świetny polski blog - to wszystko w dziewiętnastym numerze MarWWWela.

MarWWWel kliknięcie #18: TopCow, Moving Pictures, Paul O'Brien

W osiemnastej odsłonie MarWWWela polecamy najmłodszą polską stronę poświęconą komiksom amerykańskim, zachęcamy do poznania innej strony twórczości państwa Immonenów i kierujemy na blog jednego z najciekawszych x-recenzentów.

MarWWWel kliknięcie #17: Manzoku, Travis Charest i Kolorowe Zeszyty

Tym razem w przewadze polskie strony - dwie ciekawe i często aktualizowane polskojęzyczne propozycje kontra komiks jednego z najciekawszych rysowników zza oceanu.

MarWWWel kliknięcie #16: Comics Bulletin i Bill and Erik

Potrzebujesz recenzji najnowszych pozycji i ciekawej publicystyki? I masz dosyć tych przemądrzałych gburów [sorry guys ;)] z Avalonu? A może chcesz przy okazji trochę się pośmiać? Trafiłeś idealnie. Szybko kliknij w odnośnik powyżej.

MarWWWel kliknięcie #15: Uncanny X-Men.net, Garfield i Once Upon a Geek

Dziś przyjdzie nam surfować po (chyba) najstarszym serwisie o mutantach Marvela, Garfieldzie, ale bez Garfielda i blogu dawnego geeka. Tylko czy geekiem nie zostaje się na całe życie? Po raz piętnasty klikamy w powyższy link.

MarWWWel kliknięcie #14: Newsarama, Girl Genius i Forbidden Planet Blog

Kontynuujemy prezentacje tych najstarszych i najpopularniejszych serwisów komiksowych, dzisiaj Newsarama. Zaraz za nią ciężkostrawny (przynajmniej dla mnie) komiks Girl Genius, a na zakończenie blog bezpośrednio związany z jedną z największych (a może i największą) sieci Comics Shopów - The Forbidden Planet International Blog. A jako starter niecodzienna sesja zdjęciowa pary muzykalnych braci i bynajmniej nie są to bracia Cugowscy.

MarWWWel kliknięcie #13: Comics Continuum, Dawidsu i Motyw Drogi

Przed nami trzynaste kliknięcie, za którym kryje się staruszek Comics Continuum, Dawidsu ze swoimi komiksami i kolejny polski blog. Zapraszam.

MarWWWel kliknięcie #12: Man Without Fear, Skrobak i Doniek

Kolejny czwartek i kolejne strony do zaliczenia. Dziś odwiedzimy www dobrze znanego nam Człowieka Bez Strachu, tym razem w wersji angielskiej. Przeczytamy komiksy o Skrobaku i jego ekipie, a na deser zapoznamy się z treścią bloga jednego z polskich fanów komiksu, Dońka. Mamy również coś specjalnego dla fanów polskiej piłki nożnej, wszystkich zainteresowanych odsyłam do linku powyżej.

MarWWWel #11: SMO, Elf Quest i Yet Another Comics Blog

Kolejne kliknięcie w ikonę marWWWel pozwoli Wam zapoznać się z polskim serwisem o Spider-Manie, komiksami o Elfach i kolejnym komiksowym blogu.

MarWWWel #10: DC Multiverse, Lilformers i Bully

W tym tygodniu zobaczycie serwis poświęcony największemu konkurentowi Marvela, czyli DC i do tego w naszym ojczystym języku. Potem pośmiejecie się przy komiksie fanatyka Transformers i innych rzeczy, które wiekszość z nas zna z dzieciństwa, a na koniec poczytacie blog pewnego byka.

MarWWWel #9: ICS, The Process i Skottie Young

W tym tygodniu prezentujemy serwis komiksowych geeków, osobisty webkomiks nominowany do nagrody Eisnera i blog znanego rysownika. Wszystkie te serwisy łączy jedno - czasami przez dziurkę od klucza, a innym razem przez otwarte drzwi, pozwalają zajrzeć do umysłów tworzących je ludzi.

MarWWWel #8: Emma Frost Files, Sin Titulo i The Mantis' Quill

Tym razem mamy dla Was coś o pewnej mutantce, później thriller internetowy, a na koniec blog o włoskim wcieleniu Petera Parkera.

MarWWWel #7: CBG, Last Blood i Sean Phillips

Kolejne 3 serwisy przed Wami. Po zakończeniu prezentowania stron o ekranizacjach komiksów łapiemy kolejny oddech, by na początek zaznajomić Was ze słupkami sprzedaży, później rozleje się trochę krwi, a na koniec zobaczymy jak się robi kryminał.

MarWWWel #6: Superhero Hype!, Freak Angels i Komiks na zimno

Przyszedł czas na zaprezentowanie ostatniego z serwisów o ekranizacjach komiksów. Potem zaglądamy do dziwacznego, acz jakże anielskiego komiksu. Na koniec kolejny blog, który nie ma nic wspólnego z sernikiem.

MarWWWel #5: Superhero Flix, Immortal i Szymon Kudrański

Dziś zabieramy się za następny serwis filmowy. Dodatkowo prezentujemy kolejny komiks internetowy i po raz pierwszy zapoznajemy Was z blogiem, który wart jest szczególnej uwagi.

MarWWWel #4: Comics2Film i Sugarshock!

Tydzień temu zapoczątkowaliśmy czteroczęściowy przegląd serwisów filmowych, dziś go kontynuujemy. Dodatkowo kolumna została poszerzona o "komiks sieciowy tygodnia".

MarWWWel #3: Comic Book Movie

Jeśli nie jesteście szczęśliwcami, którzy widzieli już w kinie "The Dark Knight" [spoilery!] i interesujecie się ekranizacjami komiksów, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zapoznać się z aktualnościami dotyczącymi takowych. Nierzadko z pierwszej ręki.

MarWWWel #2: Marvel Database

Jeśli Avalon przestaje Wam wystarczać, szukacie jak najpełniejszego źródła wiedzy o bohaterach ulubionego wydawnictwa, wtedy warto zajrzeć na Marvel Database. Jest to encyklopedia tworzona przez internautów dla internautów.

MarWWWel #1: Marvel The Official Site

Żaden inny wydawca nie ma tak rozbudowanej strony jak Marvel. Można tutaj znaleźć niemal wszystko, co związane jest z Waszymi ulubionymi bohaterami. Właśnie dlatego pierwsze wydanie MarWWWel poświęcamy serwisowi Marvel.com.