Z cyklu "zauważono w Internecie", niecodzienna sesja braci Waglewskich znanych bardziej jako Fisz i Emade. Na portalu Myspace ukazała się sesja fotograficzna wspomnianej dwójki w strojach... Kapitana Ameryki i Iron Mana. Fotografie wykonał Robert Jaworski i podobno są one częścią promocji ukazującej się jutro nowej płyty Fisza i Emade'a "Wiosna 86". Niezarejestrowani użytkownicy Myspace muszą zadowolic się pięcioma fotkami, na pozostałych czeka więcej. Zachęcam do zapoznania się z całym materiałem.

fisz_emadesmall.jpg


Serwis internetowy tygodnia: Newsarama

newsaramasmall.jpg

Jak co tydzień przed pisaniem tej kolumny, zerknąłem w poprzednie jej odsłony, aby czasem nie zdublowac poprzedników i ku mojemu zaskoczeniu nie znalazlem w nich Newsaramy! (taaa, już trzeci tydzień jak piszę MarWWWel i dopiero zauważyłem, wybaczcie). Według mnie to serwis, który powinien zostać tu zaprezentowany jako drugi (zaraz po marvel.com). Dlaczego? Najświeższe newsy, długoletnia tradycja, stałe kolumny i renoma w branży. Mało? A co powiecie na to, że Newsarama zajmuje się nie tylko komiksami? Filmy, seriale, gry i oczywiście blogi redaktorów - to wszystko znajdziecie pod linkiem wskazanym wyżej. Polecam!


Komiks internetowy tygodnia: Girl Genius

girlgeniussmall.jpg

Szczerze, niewiele stron tego komiksu zdołałem przeczytać. Skończyłem lekturę na tej widocznej powyżej. Skończyłem, gdyż nie spodobała mi się treść, której sensu tak naprawdę do końca nie zrozumiałem. Mimo to uznałem, że warto przedstawić Wam tę internetową pozycję, gdyż zyskała ona kilka nominacji WCCA (World Cartoonists' Choice Awards), z których trzy przekuła na zwycięstwo. Wierzę, że zwycięstwo w kategoriach takich, jak Outsanding Comic czy Outstanding Writer zobowiązuje i komiks okaże się wartościową lekturą dla wielu z Was. Sprawdźcie i ewentualnie podzielcie się opinią na naszym forum.


Blog tygodnia: The Forbidden Planet Blog Log

forbiddenplanetsmall.jpg

Wielu zapewne kojarzy nazwę Forbidden Planet z prezentacji w World Tour Project, bądź odzwiedziła jeden ze sklepów o tej nazwie osobiście. Okazuje się, że FP dba o swoich klientów również w Internecie. Ich blog jest aktualizowany kilka razy dziennie, a znajdziecie tam wpisy wszelkiej maści, dotyczące głównie europejskiego rynku komiksów. Oprócz tego ten międzynarodowy blog oferuje ogromną bazę linków do najróżniejszych serwisów, blogów, internetowych komiksów, forów, podcastów czy stron twórców. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Foxdie

  • Dodaj do:
  • wykop.pl