Serwis internetowy tygodnia: Manzoku

manzoku.jpg


Niedawno zadebiutowała zupełnie nowa strona wydawnictwa Manzoku. Stara wersja była utrzymana w ciemnej tonacji i nie wyglądała specjalnie zachęcająco - nowa zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. Ciekawie skomponowany layout, przyjemna dla oka kolorystyka i przede wszystkim sporo opcji w menu. Na stronie znajdziecie okładki i szczegółowe informacje o obecnych i przyszłych komiksach wydawnictwa - niby standard, ale nie wszystkie strony wydawnictw zawierają takie wiadomości. Kolejnym plusem jest dział Aktualności, który jest zaskakująco często aktualizowany - oby tak dalej. Nie zabrakło również prostego formularza, przez który możecie zamówić wszystkie komiksy z oferty wydawnictwa. Pozostaje sobie jedynie życzyć, żeby wkrótce Manzoku rozpoczęło wydawanie komiksów Marvela.Komiks internetowy: Spacegirl

spacegirl.jpg

Travis Charest to niezwykle barwna postać. Zdobył sławę, pracując przy Wild C.A.T.S, błyskawicznie zmieniając się z naśladowcy Jima Lee w jednego z najbardziej oryginalnych rysowników amerykańskich. Potem przeniósł się do Europy, gdzie podobno przez 7 lat zdążył narysować zaledwie 30 stron do słynnych Metabaronów. Ze względu na to wolne tempo pracy nie rozpieszcza fanów, którzy są spragnieni jego kolejnych projektów. Jeśli zaliczacie się do tej grupy, to koniecznie sprawdźcie Spacegirl, dosyć nieskomplikowaną kosmiczną historyjkę, którą Charest tworzył przez kilka ostatnich lat. Fabuła jest prosta, ale stanowi raczej pretekst do zaprezentowania wyjątkowego stylu rysownika. Jeśli strip przypadnie Wam do gustu, to za 20$ możecie kupić papierową wersję volume 1 (odcinki 1-56), która niedawno trafiła do druku.


Blog tygodnia: Kolorowe Zeszyty

kolorowe.jpg


Kolorowe Zeszyty to jeden z moich ulubionych polskich blogów komiksowych. Duet Julek/arcz zapewnia regularne aktualizacje, które czyta się z dużą przyjemnością. Twórcom bloga nie brakuje oryginalnych pomysłów, jak chociażby cykl artykułów podsumowujących najciekawsze wydarzenia polskiego komiksowego podwórka w kolejnych latach. Fanów komiksu amerykańskiego prawdopodobnie najbardziej zainteresuje cykl Trans-Atlantyk, w którym co tydzień omawiane są informacje zza oceanu, w tym oczywiście i te dotyczące Marvel Comics.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na lex@marvelcomics.pl.

Lex

  • Dodaj do:
  • wykop.pl