http://paulcornell.blogspot.com/

1%281%29.jpg


Zaczynamy klasycznie - Paul Cornell (m.in. Captain Britain and MI-13) prowadzi blog tradycyjny, na którym znajdziecie wszystko, czego chcielibyście wiedzieć o tym scenarzyście. Aktualizacje są częste i regularne: przemyślenia na temat swoich i cudzych dzieł, zapowiedzi wydawnicze oraz informacje na temat spotkań z czytelnikami - dla fanów jego twórczości to prawdziwa kopalnia wiadomości. Autor zachęca również do śledzenia jego wypowiedzi na Twitterze, który staje się coraz popularniejszy w świecie komiksowych twórców.

http://coveredblog.blogspot.com/

2%281%29.jpg

Bardzo oryginalny serwis, wykorzystujący blogspota, ale do zupełnie innych celów niż Paul Cornell. Założony przez Roberta Goodina opiera się na prostej zasadzie: rysownicy (przeważnie z doświadczeniem wydawniczym, ale raczej nie najpopularniejsi) przedstawiają własne wersje okładek komiksów z dużych wydawnictw. Poziom, technika, tematyka i zgodność z oryginałem waha się bardzo mocno - wszystko zależy od konkretnego rysownika. W serwisie znajdziecie linki do stron/blogów artystów, więc jeśli któraś okładka przypadnie wam do gustu, to możecie sprawdzić inne dzieła jej autora.


http://idrawgirls.blogspot.com/

3%281%29.jpg

Na koniec blog polecony przez byłego redaktora, FYLYP3Ga. Nazwa strony wiele wyjaśnia - autor tej strony potrafi rysować kobiety i na dodatek dzieli się tymi umiejętnościami z internautami. Porady krok po kroku, wraz z filmami z youtube'a, stanowią cenne źródło informacji dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoje umiejętności rysunkowe.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na lex@marvelcomics.pl.

Lex

  • Dodaj do:
  • wykop.pl